В Україні ввели надзвичайний стан. Що зміниться для липоводолинців?
Найближчими днями на Липоводолинщині прогнозують тепло
У Липоводолинській громаді вже готуються до 8 березня
ТОВ «Альянс» отримало землю в оренду на 20 років
Липоводолинські медзаклади отримали допомогу від благодійників
Стало відомо, під який «процент» здають в оренду землі Липоводолинської громади
У Липоводолинській громаді — «мінус» один сільський БК
Світло на село: у деяких селах Панасівського старостинського округу провели вуличне освітлення
Для молоді у Калінінському облаштували зону відпочинку
Від сьогодні липоводолинських резервістів призвуть на службу
У скільки Липоводолинській громаді обійдеться тероборона?
Стало відомо, скільки витратили на благоустрій Липоводолинської громади
Завтра в Калінінському сімейний лікар проводитиме прийом
Ветерани двох сусідніх громад розіграють Кубок з волейболу
«Ковідна» статистика по Липоводолинській громаді: за минулу добу ще 7 нових інфікувань
У Синівській громаді – рекордна кількість тих, хто поборов COVID-19
Де завтра по Липовій Долині не буде світла
Рятувальники провели бесіди з учителями Липоводолинської школи
Калінінське з ліками : у селі відновив роботу аптечний пункт
Зеленський обговорив з головою Євроради деескалацію конфлікту з РФ
Президент України Володимир Зеленський провів телефонну розмову з головою Європейської ради Шарлем Мішелем, в ході якої сторони обговорили загрозу з боку Росії та шляхи деескалації конфлікту. Про це у своєму Twitter повідомив голова держави, передає УНН.
Цитата
«Обговорили поточну ситуацію навколо України та її деескалацію в межах усіх наявних форматів. Докладаємо дипломатичних зусиль для відновлення миру. Продовжуємо практично взаємодіяти в усіх напрямах. Вдячний ЄС за незмінну підтримку», — написав Зеленський про підсумки розмови з Мішелем.
Додамо
Європейська комісія розробляє пакет санкцій проти РФ у разі нападу на Україну. Але виникає питання, як визначити «атаку» — чи достатньо кібер — і гібридних атак для запуску.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що у разі ескалації навколо України санкції Євросоюзу проти Росії буде спрямовано проти сфери високих технологій.
Вона також повідомила, що жоден із варіантів реагування на можливе вторгнення Росії в Україну не відкидають, зокрема від’єднання РФ від міжнародної міжбанківської системи передавання інформації та здійснення платежів SWIFT та санкції проти газопроводу «Північний потік — 2».
Контекст
Українська влада та західні партнери в останні кілька місяців звертають увагу на загострення Росією ситуації з безпекою на Донбасі, нарощування російських сил уздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.
Росія поставила низку вимог щодо так званих «гарантій безпеки» до США та НАТО. Зокрема це стосується скорочення американських військ та озброєнь у Європі, а також відмови від подальшого розширення Північноатлантичного альянсу на схід за рахунок прийому до НАТО України та Грузії.
Серія переговорів, що відбулася у Женеві, Брюсселі та Відні у січні, закінчилася, за словами Москви, “безуспішно”, що збільшує ризик ескалації конфлікту навколо України. Проте, чекала і на письмові відповіді, які США та НАТО передали РФ 26 січня.
Захід закликає Москву відвести війська від українського кордону та загрожує масштабними санкціями у разі можливого вторгнення.