Зверніть увагу! У вересні 2020 року Інститут біології клітин НАН України у Львові отримав грант у 9,5 мільйона гривень від Національного фонду досліджень на розробку вакцини проти COVID-19. Львівські вчені розробили COVID-препарат на дріжджах. Згодом його тестували у Польщі.

Ми виділили (9,5 мільйона гривень – 24 канал) тільки львівському інституту, який розробляє субодиничну вакцину на основі білка. Він виділяється після вирощування на певних видах дріжджів, – пояснює Віктор Ляшко.

Держслужбовець говорить, що наразі у МОЗ є деякі пропозиції. Міністр припускає, що невдовзі «ми в комунікації вийдемо вже спільно з директором Інституту щодо подальшої розробки цієї вакцини».

Питання розробки української вакцини в нас – на порядку денному. Ми очікуємо, що в середині весни з лінії зійде перша українська вакцина, вироблена в Україні, – резюмував очільник Міністерства охорони здоров’я.

Актуальна статистика вакцинації

  • Від початку вакцинальної кампанії щеплено 15 712 650 мешканців країни, з них отримали першу дозу – 15 712 648 людей, дві дози – 15 175 097 людей;
  • Бустерне щеплення загалом в країні отримали близько 702 тисячі людей, тобто вони продовжили захист вакцини та дію «зеленого» сертифікату;
  • За останню добу щеплення проти коронавірусу отримали майже 63 тисячі людей.