24 лютого
23 лютого
22 лютого

“У пріоритеті США”: Україна обговорює зі Штатами кредитні гарантії

Київ веде діалог з урядом США про можливість отримання кредитних гарантій для здійснення більш дешевих зовнішніх запозичень.

Про це в інтерв’ю Економічній правді повідомив міністр фінансів України Сергій Марченко.

WASHINGTON, DC — DECEMBER 10: U.S. President Joe Biden delivers closing remarks for the White House’s virtual Summit For Democracy in the Eisenhower Executive Office Building on December 10, 2021 in Washington, DC. According to the State Department, the summit brought together 100 leaders from government, civil society, and the private sector to «set forth an affirmative agenda for democratic renewal and to tackle the greatest threats faced by democracies today through collective action.» (Photo by Chip Somodevilla/Getty Images)

“Поки що це у форматі дискусій та діалогу. Зазначається, що така можливість для України може бути, але поки що рішення про це не прийнято”, — зауважив він.

За словами Марченка, адміністрація президента США Джо Байдена більш схильна говорити про можливість надання Україні кредитних гарантій, аніж адміністрація Дональда Трампа.

“Я хочу, щоб ми зафіксували: якщо США будуть готові застосувати механізм гарантій знову, то Україна у них у топ-пріоритеті. З 2016 року такий інструмент Урядом США не використовувався”, — додав Марченко.

Водночас міністр фінансів відмовився уточнити, на яку саме суму США можуть надати кредитні гарантії Україні. Він лише зауважив: “Не важлива сума, важливий сигнал. Для того, щоб всі гарячі голови зрозуміли, що в України немає ніяких катастрофічних проблем, достатньо сигналів”.

Повний текст інтерв’ю Сергія Марченка читайте незабаром на Економічній правді.

Нагадуємо:

Напередодні у Національному банку України визнали, що через загрозу повномасштабної військової агресії ринок зовнішніх запозичень для України тимчасово закрито.

У середу, 19 січня, котирування українських облігацій зовнішньої держпозики відновили зростання після декількох днів значного падіння. Котирування зросли за усіма випусками українських єврооблігацій та ВВП-варантів. Найкращі показники спостерігаються у “довгих” паперів. 

Міністерство фінансів 18 січня продало облігацій внутрішньої позики на суму 4,15 млрд грн, проте майже не зміг залучити гривневих позик. З усієї суми доларових облігацій було продано на 4 млрд грн в еквіваленті.

Ставки за короткими паперами обігом у 3 місяці становили 11,99%.

ЕП

Хто із старост Липоводолинської ОТГ працює найкраще?
24 лютого
23 лютого
22 лютого