24 лютого
23 лютого
22 лютого

Через Covid-протести в Онтаріо запровадили надзвичайний стан

Провінція Онтаріо в Канаді оголосила надзвичайний стан через протести проти карантинних обмежень, які не вщухали два тижні.

ДжерелоВВСУкрінформ

Пряма мова прем’єр-міністра Онтаріо Дага Форда: “Йдеться про захист прикордонних пунктів, національних автобанів, аеропортів, портів, мостів та залізниці.

Стосуватиметься це й захисту безпечного та важливого руху швидких допомог та медичного й громадського транспорту муніципальними та провінційними дорогами, а також пересування тротуарами”.

Деталі: Рішення було прийняте, оскільки протести обмежували рух у прикордонній зоні (мосту, який з’єднує провінцію Канади і штат США – ред.), життєво важливій для торгівлі США та Канади.

Згідно з рішенням, блокування важливої інфраструктури буде визнане “незаконним” і каратиметься річним ув’язненням або штрафом у розмірі 100 000 канадських доларів (79 000 доларів США).

У п’ятницю прем’єр-міністр Джастін Трюдо мав розмову з президентом США Джо Байденом про блокаду кордону.

Лідери Канади і США обговорила свої “спільні проблеми на кордоні”. Трюдо пообіцяв “швидкі дії для відновлення торгівлі”.

Звертаючись до канадців у п’ятницю, Трюдо схвалив обмеження в Онтаріо і сказав, що рішення “на столі”, щоб забезпечити припинення демонстрацій.

“Настав час повертатися додому (учасникам акцій протесту – ред.), — сказав він. – Наслідки стають дедалі серйознішими”.

Трюдо переконував, що “незаконні дії” припиняться, але уточнив, що “військове втручання” поки не розглядалося.

Що передувало: Тисячі демонстрантів зібралися в центрі Оттави, інші заблокували міст, який з’єднує Віндзор, Онтаріо (Канада), з Детройтом, штат Мічиган (США), і кілька інших прикордонних переходів.

В канадській Оттаві, де тривають акції протесту проти COVID-обмежень та обов’язкової вакцинації, в понеділок оголосили надзвичайний стан.

Передісторія:

  • 29 січня після тижневої їзди Канадою тисячі людей прибули до канадської столиці у колонах далекобійників.  Рух назвали “Конвоєм Свободи”. Він був викликаний вимогою обов’язкової вакцинації для далекобійників, які перетинають кордон США та Канади, реалізованим ліберальним урядом Джастіна Трюдо на початку січня.
  • Акція розпочалася в західній Канаді і під час руху на схід набирала обертів і підтримки.
  • Вимоги протестувальників зросли від скасування обов’язкової “прикордонної вакцинації” до припинення всіх вимог вакцинуватися по всій країні.
  • Протестувальники паралізували центр Оттави протягом останніх дев’яти днів. Вони заявили, що вантажівки поїдуть тільки після того, як федеральний уряд скасує свої обмеження.
Хто із старост Липоводолинської ОТГ працює найкраще?
24 лютого
23 лютого
22 лютого