В Україні ввели надзвичайний стан. Що зміниться для липоводолинців?
Найближчими днями на Липоводолинщині прогнозують тепло
У Липоводолинській громаді вже готуються до 8 березня
ТОВ «Альянс» отримало землю в оренду на 20 років
Липоводолинські медзаклади отримали допомогу від благодійників
Стало відомо, під який «процент» здають в оренду землі Липоводолинської громади
У Липоводолинській громаді — «мінус» один сільський БК
Світло на село: у деяких селах Панасівського старостинського округу провели вуличне освітлення
Для молоді у Калінінському облаштували зону відпочинку
Від сьогодні липоводолинських резервістів призвуть на службу
У скільки Липоводолинській громаді обійдеться тероборона?
Стало відомо, скільки витратили на благоустрій Липоводолинської громади
Завтра в Калінінському сімейний лікар проводитиме прийом
Ветерани двох сусідніх громад розіграють Кубок з волейболу
«Ковідна» статистика по Липоводолинській громаді: за минулу добу ще 7 нових інфікувань
У Синівській громаді – рекордна кількість тих, хто поборов COVID-19
Де завтра по Липовій Долині не буде світла
Рятувальники провели бесіди з учителями Липоводолинської школи
Калінінське з ліками : у селі відновив роботу аптечний пункт
Сумські депутати більше не допомагатимуть важкохворим сумчанам
Таке рішення міські обранці ухвалили на позачерговій сесії Сумської міської ради, проголосувавши за внесення змін до Порядку використання коштів бюджету Сумської міської ТГ на виконання виборчих програм і доручень виборців. Мова йде про так звані депутатські кошти.
Раніше депутати могли направляти певну частину «своїх» депутатських коштів на надання матеріальної допомоги мешканцям громади, які опинилися в складних життєвих обставинах. Практично всі подібні звернення від мешканців стосуються виділення коштів на дороговартісне лікування та операції – такі страшні реалії сьогодення. У минулому році депутати мали по 1 млн. грн. депутатських і, відповідно до вищезазначеного Порядку, могли витратити на надання допомоги до 100 тис. грн.
До речі, свого часу в міській раді вирішили надавати допомогу на лікування мешканців ще й за рахунок депутатських коштів саме тому, що коштів, які виділяються на такі виплати департаменту соціального захисту, вкрай недостатньо. Наприклад, у минулому році департамент мав лише 2 млн. грн., а заяв надійшло на 4,5млн. грн., тому допомогу змогли отримати лише трохи більше половини тих, хто звернувся. Та й розміри цієї допомоги були, прямо кажучи, мізерні – половина заявників отримали менше 2000 грн.
Тож додаткові кошти від депутатів (у минулому році це було 4,2 млн. грн. — 42 депутати по 100 тис. грн.) були неабиякою допомогою для багатьох важкохворих сумчан.
І що ж ми бачимо у цьому році? Через необхідність компенсувати тепловикам різницю в тарифах (а це величезна сума – більше 180 млн. грн.) міська рада була вимушена скорочувати витрати по багатьох незахищених статтях видатків. У тому числі зменшили й розмір депутатських коштів – з 1 млн. грн. до 500 тис. грн. на кожного депутата. І відразу ж удвічі «збіднілі» депутати вирішили, що за таких обставин більше не можуть витрачати «свої» кошти на надання допомоги мешканцям, тож викреслили цей пункт із Порядку.
Так, в минулому році кожен депутат зі «свого» мільйона мав обов’язково направити не менше ніж по 200 тис. на ремонт ліфтів та встановлення дитячих майданчиків, 100 тис. – на ремонт мереж вуличного освітлення і 100 тис. – на надання матеріальної допомоги мешканцям, а решту 400 тис. міг використати на вирішення інших проблем на окрузі на свій розсуд. У цьому ж році всі 500 тисяч депутат може використовувати на свій розсуд. І звісно ж – ніякої допомоги.
Узагалі поняття так званих депутатських коштів у місцевих бюджетах уже давно треба було б заборонити на законодавчому рівні. Адже це по суті ні що інше, як узаконений підкуп виборців. Багато людей і досі не розуміють, що це кошти не з власних кишень депутатів чи партійних кас, а з бюджету громади, куди кожен мешканець сплачує податки. Вони сприймають новенький дитячий майданчик у своєму дворі чи замінені вікна у під’їзді як особисту заслугу депутата, благодійність з його боку. І навіть ті, хто знають, що майданчик депутат встановив за бюджетні кошти, все одно будуть вдячні йому й на наступних виборах, скоріше за все, знову проголосують за нього.
Були часи, коли в Сумах дитячі майданчики, встановлені за так звані депутатські кошти, навіть «таврували» партійною символікою і вказували прізвище депутата, який «подарував» його мешканцям. Зараз, на щастя, такого вже немає. Але коли постає питання — виділити гроші на лікування й допомогти врятувати здоров’я чи навіть життя декількох людей, чи на ту ж саму суму встановити два дитячих майданчика і отримати симпатії (чи то пак потенційні голоси) декількох сотень виборців, відповідь очевидна: для наших депутатів у пріоритеті не люди, а виборці. І вищезазначене рішення це тільки зайвий раз підтверджує.
P.S. До речі, вищезазначене рішення №2711-МР «Про внесення змін до рішення Сумської міської ради від 24 грудня 2020 року № 85 — МР «Про затвердження Порядку використання коштів бюджету Сумської міської територіальної громади на виконання виборчих програм і доручень виборців»» прийняте з порушенням регламенту роботи Сумської міської ради. Проєкт рішення був оприлюднений на сайті міської ради тільки 25 січня, а вже наступного дня, 26 січня, внесений на розгляд сесії та проголосований.