24 лютого
23 лютого
22 лютого

На Сумщині громади перешкоджають створенню нових природних заповідників

Виконуюча обов’язки директора Департаменту захисту довкілля та енергетики облдержадміністрації Ірина КАШПУР повідомила, що є громади, які не підтримують розвиток природно-заповідного фонду області та перешкоджають створенню нових та розширенню діючих об’єктів природо-заповідного фонду.

Серед них опинилися Новослобідська сільська рада (відмовлено у створенні заказників місцевого значення «Шечикові гори» та «Урочище Монахи» (лист від 31.01.2022), Попівська сільська рада (відмовлено у створенні заказників: «Карабутівський», «Попівський», «Шевченківський» (лист від 17.02.2021); Дубов’язівська селищна рада (відмовлено у створенні заказника місцевого значення «Базилівський» (рішення від 19.03.2021). Також у переліку зазначені  Сумська міська рада (безпідставно відмовлено у створенні заказників місцевого значення «Вакалівські схили» (лист від 21.12.2021) та «Урочище Сонцевиків» (лист від 17.12.2021),  Роменська міська рада (фактично відмовлено у створенні заказника місцевого значення «Діабазовий» (лист від 07.06.2021). Не розглядається Глухівською міською радою питання створення заказника «Щебрівський» (лист від 08.02.2021).

Крім того, надано у приватну власність землі під такими об’єктами природо-заповідного фонду: ландшафтні заказники місцевого значення «Овлаші», «Губарівщина», ботанічні заказники місцевого значення «Грушевський», «Пристайлівський», «Холодниківський», частково – землі Гетьманського національного природного парку.

«Матеріали щодо кожного відомого випадку передано до правоохоронних органів, ведеться слідство, тривають судові процедури», – наголосила Ірина Кашпур.

Довідково. У 2021 році на Сумщині оголошено 19 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення на загальній площі 623,84 га. Науковими дослідженнями зазначених територій встановлено значну природоохоронну, пізнавальну, рекреаційну, еколого-освітню та виховну цінність, виявлено знаходження видів рослинного і тваринного світу, що потребують особливої охорони на території Сумської області, занесені до Червоної книги України та міжнародних списків охорони різних рангів.

Хто із старост Липоводолинської ОТГ працює найкраще?
24 лютого
23 лютого
22 лютого