24 лютого
23 лютого
22 лютого

Як діяти жителям Липоводолинщини у разі надзвичайних ситуацій воєнного характеру

Під час брифінгу голова облдержадміністрації Дмитро Живицький наголосив, що наразі загрози військового вторгнення на Сумщину немає, але жителі області мають знати, як їм діяти в разі надзвичайних ситуацій військового, а також техногенного характеру.

Директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр Милаш розповів журналістам про те, що робити під час надзвичайних ситуацій людині, яка знаходиться вдома, на робочому місці, в автотранспорті, чи на вулиці.

«Перш за все, не потрібно панікувати. Порядок ваших дій має бути адекватним, – говорив він. – Сьогодні мене часто запитують про бомбосховища та протирадіаційні укриття. Де вони знаходяться? Чи всі використовуються за призначенням? Справа в тому, що аналізуючи сучасні війни, які проходять у світі, наразі не має такого військового заходу, як застосування ядерної зброї або зброї масового ураження. Але застосовується високоточні заходи ураження, тобто у людини не буде багато часу, щоб знайти захисну споруду».

За його словами, в разі застосування такої зброї жителям області необхідно не шукати укриття, а падати на землю, прикриваючи голову.

Якщо надзвичайна ситуація застала вдома чи на роботі, необхідно шукати найпростіші укриття – підвали тощо.

«Щоб уберегти своє життя ми рекомендуємо знайти найпростіші укриття: фортифікаційна споруда (цокольна або підвальна), погреба, які є в приватному секторі тощо. Тобто там, де можна витримати до двох годин, якщо це буде артилерійський чи авіаційний обстріли, де людина може сховатися від вражаючих елементів», – говорив Олександр Милаш.

Голова облдержадміністрації повідомив, що жителям області необхідно подбати про себе завчасно. Зокрема, мешканцям, наприклад багатоквартирного будинку, необхідно зібратися з сусідами, спуститися до підвалу свого будинку, подивитися, у якому він стані, взяти представника обслуговуючої організації, керуючої компанії, ОСББ чи ЖЕКу. І спланувати, що необхідно зробити, з точки зору і освітлення, і розчищення цих приміщень.

«Підвали житлових будинків будуть місцями укриття для мешканців у разі настання надзвичайної ситуації, яка може бути пов’язана з військовим характером», – наголосив Дмитро Живицький.

А директор обласного Департаменту цивільного захисту додав, що в області працює регіональна система оповіщення населення. Постійно перебувають на чергуванні оперативні чергові, які у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного характеру, а також військового характеру, повинні оповістити як керівництво, так і населення Сумської області. Оповіщення здійснюється сиренами.

«Якщо людина почула сигнал, тобто протяжний гудок, то вона повинна, перш за все, увімкнути радіо чи телебачення (державне або приватне), або FM-студію Українського радіо «Суми», де можна отримати коротку офіційну інформацію, та вжити наступних дій, які збережуть ваше життя, – наголосив Олександр Милаш. – У разі будь-яких збройних конфліктів, можливе поширення дезінформації або поява провокаторів. Їхня мета – сіяти паніку серед населення області. Тому довіряти потрібно тільки офіційним джерелам інформації».

 

Хто із старост Липоводолинської ОТГ працює найкраще?
24 лютого
23 лютого
22 лютого