В Україні ввели надзвичайний стан. Що зміниться для липоводолинців?
Найближчими днями на Липоводолинщині прогнозують тепло
У Липоводолинській громаді вже готуються до 8 березня
ТОВ «Альянс» отримало землю в оренду на 20 років
Липоводолинські медзаклади отримали допомогу від благодійників
Стало відомо, під який «процент» здають в оренду землі Липоводолинської громади
У Липоводолинській громаді — «мінус» один сільський БК
Світло на село: у деяких селах Панасівського старостинського округу провели вуличне освітлення
Для молоді у Калінінському облаштували зону відпочинку
Від сьогодні липоводолинських резервістів призвуть на службу
У скільки Липоводолинській громаді обійдеться тероборона?
Стало відомо, скільки витратили на благоустрій Липоводолинської громади
Завтра в Калінінському сімейний лікар проводитиме прийом
Ветерани двох сусідніх громад розіграють Кубок з волейболу
«Ковідна» статистика по Липоводолинській громаді: за минулу добу ще 7 нових інфікувань
У Синівській громаді – рекордна кількість тих, хто поборов COVID-19
Де завтра по Липовій Долині не буде світла
Рятувальники провели бесіди з учителями Липоводолинської школи
Калінінське з ліками : у селі відновив роботу аптечний пункт
Як діяти жителям Липоводолинщини у разі надзвичайних ситуацій воєнного характеру
Під час брифінгу голова облдержадміністрації Дмитро Живицький наголосив, що наразі загрози військового вторгнення на Сумщину немає, але жителі області мають знати, як їм діяти в разі надзвичайних ситуацій військового, а також техногенного характеру.
Директор Департаменту цивільного захисту населення облдержадміністрації Олександр Милаш розповів журналістам про те, що робити під час надзвичайних ситуацій людині, яка знаходиться вдома, на робочому місці, в автотранспорті, чи на вулиці.
«Перш за все, не потрібно панікувати. Порядок ваших дій має бути адекватним, – говорив він. – Сьогодні мене часто запитують про бомбосховища та протирадіаційні укриття. Де вони знаходяться? Чи всі використовуються за призначенням? Справа в тому, що аналізуючи сучасні війни, які проходять у світі, наразі не має такого військового заходу, як застосування ядерної зброї або зброї масового ураження. Але застосовується високоточні заходи ураження, тобто у людини не буде багато часу, щоб знайти захисну споруду».
За його словами, в разі застосування такої зброї жителям області необхідно не шукати укриття, а падати на землю, прикриваючи голову.
Якщо надзвичайна ситуація застала вдома чи на роботі, необхідно шукати найпростіші укриття – підвали тощо.
«Щоб уберегти своє життя ми рекомендуємо знайти найпростіші укриття: фортифікаційна споруда (цокольна або підвальна), погреба, які є в приватному секторі тощо. Тобто там, де можна витримати до двох годин, якщо це буде артилерійський чи авіаційний обстріли, де людина може сховатися від вражаючих елементів», – говорив Олександр Милаш.
Голова облдержадміністрації повідомив, що жителям області необхідно подбати про себе завчасно. Зокрема, мешканцям, наприклад багатоквартирного будинку, необхідно зібратися з сусідами, спуститися до підвалу свого будинку, подивитися, у якому він стані, взяти представника обслуговуючої організації, керуючої компанії, ОСББ чи ЖЕКу. І спланувати, що необхідно зробити, з точки зору і освітлення, і розчищення цих приміщень.
«Підвали житлових будинків будуть місцями укриття для мешканців у разі настання надзвичайної ситуації, яка може бути пов’язана з військовим характером», – наголосив Дмитро Живицький.
А директор обласного Департаменту цивільного захисту додав, що в області працює регіональна система оповіщення населення. Постійно перебувають на чергуванні оперативні чергові, які у разі виникнення надзвичайної ситуації техногенного, природного характеру, а також військового характеру, повинні оповістити як керівництво, так і населення Сумської області. Оповіщення здійснюється сиренами.
«Якщо людина почула сигнал, тобто протяжний гудок, то вона повинна, перш за все, увімкнути радіо чи телебачення (державне або приватне), або FM-студію Українського радіо «Суми», де можна отримати коротку офіційну інформацію, та вжити наступних дій, які збережуть ваше життя, – наголосив Олександр Милаш. – У разі будь-яких збройних конфліктів, можливе поширення дезінформації або поява провокаторів. Їхня мета – сіяти паніку серед населення області. Тому довіряти потрібно тільки офіційним джерелам інформації».