24 лютого
23 лютого
22 лютого

Уродженець Липової Долини Олександр Сумцов планує покорити найвищу вершину нашої планети -Еверест

Як повідомив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро ЖИВИЦЬКИЙ, це буде перша в історії України регіональна експедиція на найвищу вершину світу, повідомляє 0542.ua.

Експедиція складатиметься з двох досвідчених альпіністів – сумчан.

Керівник групи – заслужений майстер спорту з альпінізму, «Сніговий барс» Володимир РОШКО. Другим учасником експедиції є Олександр СУМЦОВ – досвідчений альпініст, вихованець клубу «Абалаковець».

Спортсменів у їх сходженні на найвищу вершину світу підтримують Сумська облдержадміністрація та спонсори й партнери.

«У День єднання ми показуємо, що в єдності – сила. Ми як влада об’єднуємо спортсменів, підприємців, об’єднуємо усю Сумщину, – повідомив голова Сумської облдержадміністрації Дмитро Живицький. Ми даємо старт сьогодні першій експедиції Сумщини на Еверест. Вперше в історії України і вперше в історії Сумщини регіональна експедиція підніметься на найвищу точку нашої планети, де підніме Прапор України та прапор Сумської області. Хочемо, щоб завдяки цій події про нашу область заговорили не тільки в усіх куточках України, а й в усьому світі».

За його словами, ідея виникла тоді, коли Володимир Рошко повернувся із підкорення «восьмитисячника – гори Манаслу.

«Ми запросили його до облдержадміністрації, де обговорювали проблеми й перспективи розвитку альпінізму на Сумщині. Тоді і почули про його мрію – зійти на Еверест. Ідея нам сподобалась. Єдиною перепоною на цьому шляху було фінансування експедиції. Тому ми підключилися й знайшли кошти, – говорив Дмитро Живицький. – Наголошую, що жодної копійки з бюджету на цю експедицію витрачено не буде. Залучаємо кошти спонсорів».

Голова облдержадміністрації підкреслив, що сходження на Еверест стане одним із перших кроків до розвитку альпінізму на Сумщині, до привернення уваги до цього виду спорту.

Самі ж спортсмени розповіли, що їх експедиція триватиме майже два місяці. 7 квітня збираються летіти в Непал і 1 червня повернутися додому. Саме сходження на Еверест планується у період з 10 по 30 травня.

Як повідомила радниця голови Сумської облдержадміністрації Альона БОЯРИНОВА, за ходом цієї експедиції можна буде слідкувати фактично онлайн. Під час тренувань учасників на Сумщині з ними проходитимуть загальні спільні тренування. Про їх розклад будемо повідомляти заздалегідь. Також під час їх знаходження у базовому таборі сходження ми будемо за ними спостерігати. Аби слідкувати за ходом експедиції, підписуйтеся на наші соцмережі: https://t.me/sumy_everest_expedition (телеграм-канал), https://instagram.com/sumy.everest.expedition (інстаграм) і https://facebook.com/sumy.everest.expedition/ (фейсбук).

Володимир Рошко додав, що у Непалі досить непоганий інтернет, тож він сподівається, що буде можливість показати глядачам увесь шлях до найвищої вершини світу.

Генеральний спонсор експедиції – підприємець Віталій КАЛІНІЧЕНКО. Також одним із спонсорів є ТОВ «Кусум-фарм». Ця компанія доєдналася до проекту, коли її керівництво дізналося, що працівник компанії Олександр Сумцов підійматиметься на Еверест. Також тривають перемовини ще із кількома спонсорами. Якщо ви хочете долучитися до їх числа, звертайтеся до нас у соцмережах на сторінках експедиції.

Хто із старост Липоводолинської ОТГ працює найкраще?
24 лютого
23 лютого
22 лютого