24 лютого
23 лютого
22 лютого

Липоводолинці можуть онлайн перевірити меню дитини у школі чи садочку

Вже в усіх українських школах і садочках розпочали готувати за новими правилами та рецептамиПро це повідомляє пресслужба МОЗ, пише «Я і Закон».

«Реформа шкільного харчування розпочалася за ініціативи першої леді Олена Зеленська. Технологічні карти для оновленого шкільного меню розробляв кулінарний експерт Євген Клопотенко з командою», — йдеться в повідомленні.

Тож які норми харчування в закладах освіти зазнали змін?

  • У стравах обмежують кількість солі та цукру, жирів рослинного і тваринного походження.
  • Зменшена кількість соків.
  • Знижені норми споживання хліба та картоплі.
  • Збільшена кількість споживання молока та кисломолочних продуктів, м’яса, риби, круп та бобових.

«Тепер ви не знайдете в дитячій столовій ковбасні вироби, сосиски, рибні, м’ясні та плодоовочеві консерви, кондитерські вироби. Адже ці продукти мають високий вміст солі, цукру, а деякі з них — консерванти та трансжирні кислоти, що суперечить принципам здорового харчування», — зазначили в МОЗ.

Перевірити, чи відповідає меню у навчальному закладі вашої дитини оновленим нормам, можна на сайті МОЗ, де у вільному доступі викладені всі технологічні карти (https://bit.ly/3Fpip0M) на страви.

Якщо ви раптом виявите порушення, то зверніться до адміністрації закладу, а в разі потреби – залиште скаргу через чат-бот у Telegram Держпродспоживслужби – https://t.me/derzhspozhivsluzhba_bot.

Хто із старост Липоводолинської ОТГ працює найкраще?
24 лютого
23 лютого
22 лютого